Almanya’nın “yüksek risk bölgesi” kararının ardından Türkiye rezervasyonları ne durumda? Alman tur operatörü ve seyahat acentası temsilcilerinden değerlendirmeler…

HABERLER

HABERLER

Almanya’da Türkiye rezervasyonlarında son durum

13 Ağustos’ta Almanya’nın Türkiye’yi yeniden “yüksek riskli bölge” ilan etti. Bu karar sonrasında Türkiye rezervasyonlarında önemli düşüş ve iptaller yaşandı mı?

Alman turizm haber sitesi fvw konuya ilişkin haberi “Türkiye seyahatlerinde neredeyse hiç iptal yok” başlığıyla verdi.

FTI Group Genel Müdürü Ralph Schiller, “firma olarak Türkiye turlarının satışlarına devam ettiklerini; bu karardan kısıtlı bir grubun, aşı olmayanlar ve yakın tarihte hastalığı geçiren müşterilerinin ve tatilcilerin etkileneceğini ve düşük oranda iptallerin yaşanacağını” ifade etti.

Schauinsland Reisen Türkiye, Hırvatistan ve Karadağ Departmanı Direktörü Björn Conrad da “İptallerin veya rezervasyon değişikliklerinin sayısının, İspanya’ya seyahat eden kişilerinkine benzer şekilde çok düşük bir seviyede olduğunu” söyledi.

Öger Tours yöneticisi Altan Tarakçı ise, “Rezervasyon sayılarındaki artış hız kestiğine bunun daha çok okulların açılma tarihinin yaklaşması nedeniyle kaynaklandığını” belirterek; Türkiye’nin turistik bölgelerindeki vakaların düşük seviyede” olduğuna dikkat çekti.